Jest to kontynuacja znanych i popularnych przedstawień „Andropauza– męska rzecz, czyli zdecydowana odpowiedz na Klimakterium" oraz „ Andropauza 2 – męska rzecz być z kobietą". Uniwersytet Trzeciego Wieku. Czterech dziarskich studentów w wieku emerytalnym: Hrabia, Behemot, Sławek komandos i Miernota, brutalnie wyrzuceni z klasy przez złą nauczycielkę, podejmują ryzykowną decyzję walki z reżimem szkoły. Zakładają teatr. Aby naprawić rzeczywistość tej, ich zdaniem doszczętnie zepsutej szkoły, postanawiają wystawić „Dziady" Mickiewicza. Jednak Mirnota reżyser teatralny, który chwilę wcześniej zostaje przez Ministerstwo Kultury pozbawiony prawa wykonywania zawodu, wymyśla potworną inscenizację, której nie sposób zaakceptować.
„Jest jakaś magia w takich kameralnych, akustycznych spotkaniach – kiedy słychać ciszę między dźwiękami i kiedy całą uwagę można skupić na jednym punkcie sceny, tym najważniejszym. Taki koncert, w którym za nikim i za niczym nie można się schować ani na moment, to także wielkie wyzwanie dla wykonawcy. Ale jednocześnie sytuacja kiedy praktycznie jedynym i niepodzielnym władcą przestrzeni miedzy sceną i widzami jest wokalista - jest absolutnie komfortowa. Przy dobrym i czujnym akompaniatorze, wykonawca może sobie pozwolić na wszystko - na zmianę tempa, wtręt improwizacji, powtórzenie frazy… Wolność absolutna - jedyne ograniczenia to melodia i tekst. I w takiej właśnie atmosferze Janusz Radek brzmi niezwykle ciekawie i niepostrzeżenie wciąga widzów do wspólnego muzykowania – choć instrument na scenie jest tylko jeden. A właściwie dwa“
Szerokie horyzonty muzyczne Wiesława Prządki owocują współpracą z największymi postaciami sceny muzycznej – Hanną Banaszak, Grażyną Brodzińską, Waldemarem Malickim, Zbigniewem Wodeckim, Jackiem Wójcickim, Bohdanem Jarmołowiczem, Zbigniewem Górnym, Justyną Szafran, Tomaszem Tomaszewskim, Richardem Galliano, Krzysztofem Jakowiczem, Filipem Wojciechowskim, Jose Juniorem Mossalinim, Izydorem Leitingerem i in. Wirtuoz , któremu zawdzięczamy triumfalny powrót akordeonu jako instrumentu solowego na sceny filharmonii, jak również rozpropagowanie w Polsce stylu musette i new musette.
Cel zawodów: Oddanie hołdu żołnierzom polskiego podziemia antykomunistycznego działającego w latach 1944 – 1963 w obrębie przedwojennych granic RP. – tzw. Żołnierzom Wyklętym.
Popularyzacja wiedzy na temat Żołnierzy Wyklętych w Polsce i za granicą. Promocja aktywności fizycznej i zdrowego stylu życia, w szczególności popularyzacji idei biegania
Link do zapisów: http://online.datasport.pl/zapisy/portal/zawody.php?zawody=3641
Regulamin: http://www.wolsztyn.pl/pliki/regulamin-bieg-wilczym-tropem-2018.pdf
„Przekręt (nie)doskonały, czyli kto widział Pannę Flint?” to smakowity kąsek dla wielbicieli komedii. Poszukiwanie sposobów na zwiększenie zysków może prowadzić do wielu zaskakujących zdarzeń. Zwłaszcza, gdy metody na pomnożenie pieniędzy nie do końca są uczciwe. Co może się wydarzyć, gdy przekręt wyjdzie na jaw? Kto jest przyzwoity, a kto oszukuje? I kim właściwie w tej intrydze jest Panna Flint?
Spektakl komediowy "Basia sama w domu, czyli moje najgorsze święta" jest najnowszą produkcją Marka Rębacza, autora takich hitów jak "Atrakcyjny Pozna Panią" oraz "Dwie Morgi Utrapienia", a także autora scenariuszy do filmów "Atrakcyjny Pozna Panią" oraz "Zróbmy Sobie Wnuka". "Basia.." to jedna z nielicznych prawdziwie polskich produkcji komediowych na polskim rynku teatralnym i jedyna w swoim rodzaju propozycja na zimowy wieczór!
Już w najbliższy weekend dziewczyny reprezentujące Uczniowski Klub Sportowy JUNIOR rozegrają ostatnie mecze fazy grupowej Ligi Juniorek Starszych w Unihokeju. W sobotę i niedzielę przed własną publicznością podejmować będą drużynę UKS Gródek. Sobotni mecz będzie można oglądać na żywo na Kębłowo24.pl
Aby obejrzeć mecz wystarczy wejść na stronę www.kębłowo24.pl/mecznazywo w sobotę o godzinie 17:55 i włączyć odtwarzacz YouTube zamieszczony na stronie.